...
 

Czym różni się klimatyzacja typu Split od Multisplit?

Różnica pomiedzy klimatyzatorami Split i Multysplit

Podjąłeś decyzję o zamontowaniu klimatyzacji? I słusznie. Dzięki temu nawet podczas najbardziej upalnych dni Ty i twoja rodzina będziecie cieszyć się przyjemnym chłodem w domowym zaciszu. Pozostaje jednak jeszcze jedna kwestia: jaki dokładnie klimatyzator do mieszkania powinieneś wybrać? Zajrzyj do naszego artykułu i sprawdź, czym różni się klimatyzacja typu Split od Multi-Split.

Jakie są rodzaje klimatyzatorów?

Klimatyzatory typu Split charakteryzują się tym, że składają się z dwóch części:

  • jednostki zewnętrznej, którą montujemy na zewnątrz budynku,
  • jednostki wewnętrznej, którą instalujemy wewnątrz pomieszczenia.

Co jednak ważne, jedna jednostka zewnętrzna może łączyć się tylko z jedną jednostką wewnętrzną. W takim przypadku mamy do czynienia z klimatyzacją typu Split. Jednak, jeśli jedna jednostka zewnętrzna połączona jest z kilkoma jednostkami wewnętrznymi, to wówczas mówimy o klimatyzacji typu Multi-Split. Co to oznacza w praktyce? W przypadku montażu klimatyzatora typu Split będziesz potrzebował kilku jednostek zewnętrznych, jeśli chcesz umieścić jednostkę wewnętrzną w kilku pomieszczeniach.

Który z powyższych typów klimatyzatorów powinieneś wybrać do swojego domu? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Split czy Multisplit: Jaki klimatyzator wybrać do domu?

Z jednej strony klimatyzacja typu Multi-Split lepiej prezentuje się na elewacji budynku. Pojedyncza jednostka zewnętrzna nie rzuca się aż tak bardzo w oczy i łatwiej jest ją ukryć. Do tego potrafi ona skutecznie obsłużyć do 5 jednostek wewnętrznych, umieszczonych w różnych pomieszczeniach. Dzięki temu w każdym z nich można ustawić inną temperaturę. 

Jednocześnie tego typu system wymaga podłączenia długich przewodów freonowych. Szczególnie jeśli jednostki wewnętrzne mają zostać zamontowane w odległych pomieszczeniach. A to z kolei wiąże się z koniecznością kucia ścian praktycznie w całym domu.

Z tego względu klimatyzacja Multi-Split sprawdzi się, gdy dopiero budujesz dom lub przeprowadzasz większy remont. Jeśli jednak chcesz uniknąć poważniejszych prac remontowych, lepszym rozwiązaniem może okazać się klimatyzacja typu Split. Zwłaszcza gdy jednostki wewnętrzne będą się znajdować w pomieszczeniach na różnych kondygnacjach.

Jako autoryzowany instalator klimatyzacji Sinclair w województwie mazowieckim zdajemy sobie sprawę, że wybór optymalnego urządzenia to niełatwe zadanie. Dlatego, jeśli nie wiesz, na jaki klimatyzator się zdecydować, skontaktuj się z nami. Nie tylko pomożemy Ci dobrać najlepsze urządzenie do twojego domu, ale i zapewnimy sprawny montaż.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skontaktuj się z nami teraz, aby otrzymać wycenę

Skontaktuj się z nami teraz, aby otrzymać wycenę

PRO-CON: Projekt pod kontrolą

Firma PRO-CON SERWIS świadczy kompleksowe usługi projektowe i montażowe, gwarantując sprawność i bezawaryjność urządzeń HVAC. Gwarantuje również wysoką jakość wykonywanych instalacji.

Kontakt

ul. Rozkoszna 1a, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.