...
 

Pompy ciepła w Grodzisku Mazowieckim a fotowoltaika

PRO-CON: pompy ciepła w Grodzisku Mazowieckim a fotowoltaika

Dlaczego warto podłączyć pompę ciepła do istniejącej instalacji fotowoltaicznej?

Pompa ciepła służy do ogrzewania domów i wody użytkowej. Jednak, aby spełniać swoje zadanie, pompa potrzebuje energii elektrycznej. A ta jest coraz droższa. Nie jesteś jednak w sytuacji bez wyjścia. Wystarczy, że zdecydujesz się na zamontowanie instalacji fotowoltaicznej, która pozwoli ci na samodzielną produkcję prądu na własne potrzeby. Dzięki temu korzyści z montażu pompy ciepła w domu będą jeszcze większe.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna służy do pozyskiwania energii ze słońca. Do najważniejszych elementów całego układu należą:

  • panele słoneczne – przekształcają energię słoneczną na energię elektryczną,
  • inwerter (falownik) – zmieniający prąd stały na prąd zmienny,
  • zabezpieczenia elektryczne,
  • licznik zużycia i produkcji energii,
  • akumulator z regulatorem ładowania,
  • okablowanie.

Dzięki fotowoltaice jesteś w stanie samodzielnie produkować energię elektryczną, która zapewni prąd w całym domu. Jednocześnie, jeśli instalację fotowoltaiczną połączysz z montażem pompy ciepła, ogrzejesz dom i wodę energią za darmo pozyskaną ze słońca.

Jak instalacja fotowoltaiczna działa w zimie?

Nie da się ukryć, że instalacja fotowoltaiczna produkuje najwięcej energii latem. Z kolei podczas pochmurnych i krótkich zimowych dni nasłonecznienie najpewniej nie będzie wystarczające, aby zapewnić prąd w całym domu. Nie oznacza to jednak, że zimą jesteś skazany na mróz i ciemności.

Instalacja fotowoltaiczna o odpowiednio dobranej mocy, jest w stanie wyprodukować latem nadwyżki energii. A te możesz gromadzić z myślą o zimie:

  • w magazynach energii,
  • oddając nadmiar wyprodukowanej energii do publicznej sieci energetycznej.

W obu powyższych przypadkach zgromadzone zapasy prądu możesz wykorzystać w zimie. Dlatego podłączenie pompy ciepła do istniejącej instalacji sprawi, że będzie ona skutecznie ogrzewać dom podczas mrozów.  

Dlaczego warto zainstalować pompę ciepła?

Połączenie pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na ogrzanie domu i wody. Żaden z tych systemów nie produkuje pyłów czy szkodliwych gazów, które trułyby otoczenie. Jeśli Ty i Twoi sąsiedzi zdecydujecie się na takie rozwiązanie, będziesz mógł cieszyć się świeżym powietrzem nawet podczas najbardziej mroźnej zimy.

Do tego zasilając pompę ciepła energią pochodzącą z instalacji fotowoltaicznej, oszczędzasz pieniądze. Obecnie ceny prądu rosną i w najbliższym czasie raczej się to nie zmieni. Jednak dzięki fotowoltaice korzystasz z prądu, który wytworzyłeś za darmo na własne potrzeby. Dodatkowo decydując się na instalację pompy ciepła, nie tracisz pieniędzy na zakup gazu czy węgla do ogrzewania domu.

Nie da się ukryć, że koszt instalacji fotowoltaicznej i jej montażu jest spory. Jednak dzięki dopłatom, praktycznie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. A jeśli dodatkowo wykorzystasz prąd z fotowoltaiki do zasilania pompy ciepła, cała inwestycja zwróci Ci się jeszcze szybciej. To dlatego montaż pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej stanowi połączenie idealne.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Skontaktuj się z nami teraz, aby otrzymać wycenę

Skontaktuj się z nami teraz, aby otrzymać wycenę

PRO-CON: Projekt pod kontrolą

Firma PRO-CON SERWIS świadczy kompleksowe usługi projektowe i montażowe, gwarantując sprawność i bezawaryjność urządzeń HVAC. Gwarantuje również wysoką jakość wykonywanych instalacji.

Kontakt

ul. Rozkoszna 1a, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.